Dacia Duster 4×4 1,5 Blue dCi 2018

Informace o vozu

Rok výroby
2019

Motor
1,5 Blue dCi

Výkon v kW
85

Objem v cm3
1.461

Pohotovostní hmotnost
1.473

Maximální rychlost
179 km/h

Převodovka
Šestistupňová manuální převodovka

Průměrná spotřeba
5,5

Stupeň výbavy
Prestige

Příplatkové položky
Přední rám, gumový koberec, zadní parkovací kamera

Datum nákupu
11.1.2019

Prodejce
Auto Belda

Typ vozu
Nové

Silné stránky vozu

Vzhled, terénní vlastnosti, cena, užitečné vlastnosti

Slabé stránky vozu

Méně prostoru na zadních sedadlech, vyšší hluk na dálnici

Příběh

Duster je SUV značky Dacia vyrábějící se od roku 2010. Po značných úspěších se Dacia vydala do oblíbeného segmentu SUV s modelem Duster který je vybaven pohonem 4×4. Během dvou let si Duster našel přes 400.000 spokojených majitelů kterým Duster nabízí výborné terénní vlastnosti, pohodlný a praktický interiér. Dacii Duster charakterizují výborné jízdní vlastnosti v terénu, kde hravě překonává všechny nástrahy a to díky mimořádně dobrým nájezdovým úhlům, které se přibližují k opravdovým Off-road vozidlům. Design vozu nenechává nikoho na pochybách, že jde o opravdové a stylové SUV. Interiér vozu nevybočuje z modelové řady značky Dacia, nabízí tedy pohodlný a prostorný interiér pro pětici cestujících na palubě vozu. Duster se nabízí s vysoce spolehlivými motory o objemech 1,6 a 1,5 dCi které se vyznačují nízkou spotřebou a emisemi CO2. V roce 2013 prošel Duster prvním faceliftem, který přináší ještě více stylu a atraktivity. Největší změny se odehráli v interiéru, kde se nově zabydlel multimediální systém Media Nav s dotykovou obrazovkou. Tato modernizace přinesla i nový čtyřválcový motor 1,2 TCe, který disponuje výkonem 125 koní a spotřebou 6,0l/100Km. Na konci roku 2016 se nově v nabídce modelu Duster objevuje dvouspojková automatická převodovka EDC. Duster tak opět vyšel zákazníkům vstříc, když po uvedení motorizace 1,2 TCe s pohonem všech kol přidal i možnost automatické převodovky. Na konci roku 2017 při příležitosti pařížského autosalonu se světu představila druhá generace. Po sedmi letech se tak Duster dočkal radikálních změn, exteriér přináší ještě více sebevědomější postoj. Kompletní proměnou prošla záď vozu, nová je přední maska s poupravenými světlomety s integrovaným LED denním svícením. Nejvíce změn se však odehrálo v interiéru druhé generace Dustera. Palubní deska nabízí zcela přepracovaný design, který dbá na vylepšení ergonomie a celkového vzhledu. Středový panel je natočen směrem k řidiči a ve vyšších výbavách nabízí výhodné umístění pro dotykovou obrazovku systému Media Nav. Pod kapotou se neodehrála žádná radikální změna a tak i nadále Duster ctí naftové jednotky dCi a benzínové agregáty SCe s dílny mateřského Renaultu. Druhá generace přináší i řadu výbavových prvků, které byly zatím u Dacie pouhou představou. Novinkou je tak bezklíčkové startování a odemykání vozu, sledování mrtvého úhlu, asistent pro sjezd z kopce či automatická klimatizace. S Dacií Duster volíte vyspělé SUV s výbornými terénními vlastnostmi, praktickým a pohodlným interiérem za příznivou cenu!

Hodnocení vozu

Celkové hodnocení (9)

K 10 mi schází více prostorný interiér

Prostornost (7)

K 10 mi schází více prostorný interiér

Praktičnost (9)

Maximální spokojenost

Spolehlivost (10)

Zatím žádné potíže, vše funguje tak jak má

Jízdní vlastnosti (8)

Jsem spokojen, oceňuji především schopnosti vozu mimo zpevněný povrch

Motor (9)

Oceňuji zátah již od nízkých otáček. V kombinaci s pohonem všech kol a šestistupňovou manuální převodovkou je auto velmi schopné.

Spotřeba (9)

Zatím jsem spokojen, doufám že hodnota 5,5 litru i nadále vydrží

Jízdní komfort (7)

Vadí mi trochu vyšší hluk při dálničních limitech

Zavazadlový prostor (8)

Spokojenost, kufr nám bohatě stačí i na rodinné výlety. Snad jen vyšší hrana zavazadelníku ubírá body

Interiér (10)

Interiér Dustera je naprosto dle mého gusta. Výbava naprosto dostačující a zároveň se nebojím sem sednout v pracovním oděvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.