1. Test Dacie Logan MCV 1,2 16V

Dnes vychází nové číslo motoristického časopisu AutoTip ve kterém naleznete první test nového MCV v základní výbavě s benzínovým motorem 1,2 16V.

Verdikt AutoTipu: „Dacia Logan MCV se odklonila od trendu MPV nastolené předchůdcem, cenově však zůstala na podobné linii. Navíc má v záloze bohatší příplatkovou výbavu, ESP v sérii, alternativně možnost moderního tříválcového turbomotoru a výhledově dvouspojkovou samočinnou převodovku od Renaultu. A komu vadí, že do „kombíkového” Loganu MCV už nenaloží 2,35 kubíku harampádí, může se poohlédnout po MPV Lodgy nebo rovnou vzít zavděk poloužitkovým dokkerem. Dacia má v současnosti docela širokou modelovou paletu, což jenom dokládá její růst…”

Hodnocení:

+    Už umí i moderní prvky, jednoduchost a robustnost, poměr cena/prostor, zavazadelník…

–    …ten ale býval u předchůdce lepší, laciný interiér, na dálnici hlučí a nejede

Známka: 3+

Naše hodnocení: Nová Dacia Logan MCV přinejmenším naváže na úspěchy svého předchůdce, o tom jsme přesvědčeni. I přesto, že nové MCV zmenšilo svůj zavazadelník má pořád obrovskou hodnotu. Přesněji nabídne nové MCV 573 litrů, což překoná jen nová Škoda Octavia Combi a Volkswagen Golf Variant. Má to ale i svoje výhody, nový Logan MCV se může pochlubit líbivějším kabátem s modernější technikou a komfortnějším interiérem se stále velkorysím prostorem, jak pro posádku, tak pro zavazadla. Nové MCVéčko je nyní více namířeno pro rodiny s dětmi a kupou zavazadel, přesně tam, kde pořádné kombi s dobrou cenou chybí. A co říct k hodnocení redaktorů AutoTipu? Snad jen, že interiér se dá zkrášlit řadou komfortních prvků a nebo jít o jednu či dvě výbavy výše, kde je interiér na mnohem lepší úrovni. Na dálnici hlučí a nejede? Testované jedna-dvojce to asi majitel nebude mít za zlé a kdyby ano, Logan MCV se nabízí s dalšími třemi výkonnějšími motory. Nakonec se známka 3+ jeví jako celkem dobré hodnocení, když vezmeme v potaz, že se jedná o úplně nejlevnější verzi, která by svojí cenou měla začínat pod hranicí 200.000 Kč.