Nová Dacia Logan MCV Stepway

Automobilový průmysl se v posledních letech snaží co nejvíce přizpůsobovat potřebám zákazníků, a tak vznikají celé řady karoserií a technických řešení, která by ještě před nedávnem znamenala pro automobilku obrovský risk. Dacia na trend limitovaných edic a verzí disponující oplastovaným exteriérem a celkově terénním vzhledem s pohonem pouze jedné nápravy reaguje úspěšnou produkcí řady Stepway.

V současné době se na našem trhu nabízejí hned tři modely, které si můžete pořídit právě v atraktivním vzhledu Stepway. Prvním vozem, jenž nabídl zvýšenou světlou výšku, oplastované nárazníky, chromové doplňky a interiér s řadou speciálních doplňků bylo Sandero. Na konci roku 2014 se na český trh dostaly hned další dva modely nabízené ve verzi Stepway. Jednalo se o velkoprostorové vozy Dokker a Lodgy. Všechny tři výše zmíněné vozy nabízejí tuto výbavu i po absolvování modernizace. Kromě Dustera, který verzi Stepway nepotřebuje, jelikož terénní schopnosti má zapsané ve svém DNA, nenabízí tuto variantu model Logan. To se však na blížícím se ženevském autosalonu změní. Dacia potvrdila představení modelu Logan MCV ve verzi Stepway a rozšíří tak nabídku těchto originálních verzí již na čtyři modely.

 

Již před dvěma lety se o příchodu MCV Stepway spekulovalo, nicméně automobilka tomuto modelu nedala zelenou. Moc nás to tehdy mrzelo, protože víme, jak moc to sluší Sandero v modré metalíze s plastovým brněním. Nakonec jsme se spojení verze kombíku s atraktivními doplňky a zvýšenou světlou výškou dočkali. Premiéru bude mít na již zmíněném ženevském autosalonu, kde završí kompletní modernizaci celého portfolia značky. Automobilka již vypustila do světa první sadu oficiálních fotografií a promo videa. Co se týče dostupných informací, můžeme se těšit především na zvýšenou světlou výšku a to až o 50 milimetrů. Verze Stepway tak nabídne podvozek ve výši 192 mm od povrchu vozovky, za takovou to hodnotu se nemusí stydět ani schopné SUV. Exteriér vozu bude kopírovat ostatní vozy této výbavy. Jinak tomu nebude ani v interiéru, kde se můžeme těšit na speciální čalounění či chromové doplňky oživující palubní desku. 

Nová Dacia Logan MCV Stepway 2017

Pod kapotou MCVéčka najdeme benzínový tříválec 0,9 TCe o výkonu 66 kilowat, který bude nabízen s pěti stupňovým manuálem nebo robotizovanou převodovkou EASY-R. Druhou jednotkou bude naftová 1,5 dCi o stejném výkonu spjatá s pěti stupňovou manuální převodovkou. Cena zatím není známa. Pokud budeme vycházet z příplatku u Sandera, který za oplastovanou verzi činí 29.000 Kč a přičteme 250.900 Kč za MCV ve výbavě Arctica, dostaneme se na částku kolem 280.000 Kč. Za tuto sumu Dacia nabízí velmi atraktivní vzhled, obrovský zavazadelník a výbavový stupeň na úrovni Arctica. Již nyní se moc těšíme na první MCVéčka, která budou naše silnice zkrášlovat.