Statistiky prodejů Dacia 2/2017

Nejkratší měsíc roku přinesl mírný pokles růstu registrací na českém trhu, nicméně Dacia naopak stoupla, a to jak v porovnání s předešlým měsícem, tak i s minulým rokem. Pojďme se podívat, jak se dařilo jednotlivým modelům.

Nejvíce registrací si na své konto připsal po měsíční odmlce model Duster, který se s 513 prodanými vozy může pochlubit šestým místem z 289 nabízených vozů za předešlý měsíc. Do TOP20 modelů se protlačil ještě jeden vůz značky Dacia, a to velkoprostorové MPVéčko Dokker. Přísun celkem 278 nových registrací stojí za celkovým osmnáctým místem v měsíčním souhrnu. O jeden vůz se dokázalo prodrat nad hranici dvou set prodaných vozů Sandero (201 registrací). Tato hodnota pak přinesla rodinnému hatchbacku 26. místo. Dalším vozem, jenž přispěl slušným dílem k prodejnosti, je dvojička Logan/Logan MCV. Konkurence v nižší střední třídě však Loganu nedovolila více jak 144 nových registrací a celkově 32. místo v prodejnosti. Nejméně registrací si připsalo MPV s možností až sedmimístného interiéru, tedy velkoprostorové Lodgy (66 registrací)  .

Statistiky prodejů dacia - www.dacia-cz.cz

Celkový součet všech prodaných vozů se znakem rumunsko-francouzské automobilky se zastavil na hodnotě 1.202 registrací. Tržní podíl za měsíc únor činí 5,88 procent a celkově šesté místo. Pozice v TOP5 automobilkách Dacii uteklo o 61 registrací, když se na páté místo prodral sesterský Renault. Obě dvě značky se mohou pochlubit jedním z největších meziročních rozdílů v kladných hodnotách. Dacia si tak polepšila o 42,6 %, Renault pak o úctyhodných 73,3 procent. V únoru na trhu dominovala domácí automobilka Škoda Auto následována Volkswagenem a jihokorejskou automobilkou Hyundai. Čtvrté místo těsně obhájil Ford před pátým Renaultem. Šesté místo pak obsadila Dacia s obrovským náskokem (+ 480 vozů) na sedmou Kiu.

Český trh s novými vozy Dacia - www.dacia-cz.cz

Přestože se Dacia nedokázala udržet v TOP5 automobilkách, celkový příděl nových registrací je velmi slušný. Po dvou měsících je Dacia pátou nejprodávanější automobilkou s tržním podílem 5,19 procenta. Omlazená modelová nabídka do dalších měsíců dozajisté přinese další prodejní úspěchy.