Statistiky prodejů Dacia 3/2017

Letošní rok utíká vysokým tempem, a tak se hlásíme již se čtvrtletním shrnutím prodejů značky Dacia na českém trhu. Rok 2017 je pro automobilky, působící na tuzemském trhu, prozatím úspěšný. Většina automobilek hlásí kladná čísla, mezi nimi je bezpochyby i Dacia. Pojďme se podívat, jak se rumunsko-francouzské značce dařilo v minulém měsíci a jak si vede po prvním čtvrtletí ve srovnání s konkurencí.

O největší přísun registrací se postaral opět model Duster. Neopadající zájem o schopné SUVéčko přináší každý měsíc velký počet nových zákazníků. V březnu se pro Dustera rozhodlo celkem 471 majitelů. Hodnota atakující pět set prodaných vozů za měsíc stačila na 10. místo z 289 nabízených vozů. V segmentu SUV si Duster dokázal poradit s domácím vozem Škoda Yeti, nicméně na Kodiaqa mu scházelo 27 registrací. Statistiky za poslední měsíce si konečně vylepšila dvojice Logan/Logan MCV. Celkem 310 registrací modelu Logan bylo dostačující pro umístění v TOP20 modelech. V konkurenci nabitém poli nižší střední třídy se Logan umístil na sedmém místě. Dokázal tak prodejností pokořit například modely Astra, Focus či Mégane. Skvělými výsledky se i nadále prezentuje Dokker, jenž další měsíc dokázal oslovit více jak 250 nových zákazníků. V kategorii velkoprostorových vozů se Dokker dokázal umístit v TOP5 automobilech, konkrétně na čtvrtém místě. Dalším vozem bojujícím v kategorii velkoprostorových vozů za značku Dacie je až sedmimístný model Lodgy. Ten si v březnu na své konto připsal celkem 82 prodaných vozů a uzavírá tak velmi úspěšný měsíc. 

www.dacia-cz.cz

V březnu se v součtu všech prodaných modelů dostáváme na hodnotu 1.348 nových registrací. Tento velmi slušný výkon je pak podtržen návratem do TOP5 automobilek na českém trhu. V TOP20 se kromě Mazdy a BMW podařilo všem dosáhnout na kladná čísla v meziročním rozdílu. Dacia oproti březnu roku 2016 disponuje meziročním rozdílem v kladných číslech +24,6 %. Tržní podíl Dacie se v minulém měsíci zastavil na hodnotě 5,03 %. V třetím měsíci ovládla trh opět domácí automobilka Škoda Auto následována Volkswagenem a jihokorejskou automobilkou Hyundai. Čtvrtá příčka patří Fordu, páté místo si připisuje po jedno měsíční odmlce opět Dacia.

www.dacia-cz.cz

Nyní se pojďme podívat, jak se Dacii dařilo v prvním čtvrtletí ve srovnání s konkurencí. Pozice v první pětce zůstávají beze změny, a tak trhu dominuje Škoda Auto. TOP5 uzavírá Dacia, která si drží před šestým Renaultem dostatečný náskok (+ 788 registrací). Od ledna do března prodala Dacia již 3.490 vozů. Tržní podíl se díky této hodnotě dostal nad hranici pěti procent (5,13 %). V meziročním srovnání si Dacia polepšila o 21,9 %.

www.dacia-cz.cz

Drtivá většina aut končí ve firmách, procentuálně se jedná o 77 % všech nově registrovaných vozů. Soukromá klientela se tak prezentuje zbylými třiadvaceti procenty. Nejvíce vozů dodává soukromé klientele Škoda Auto (2.811 vozů), na kterou dotírá jihokorejský Hyundai (2.470 vozů). Třetí automobilkou se stává Dacia, která soukromníkům prodala celkem 1.326 vozů.