Statistiky prodejů Dacia 4/2017

Čtvrtý měsíc letošního roku utekl jako voda a my se opět hlásíme se statistikami prodejů značky Dacia. V uplynulých měsících se Dacii náramně dařilo, a tak nebylo překvapením, když se ve čtvrtletním srovnání opět udržela na pozici páté nejprodávanější automobilky. Minulý měsíc však na úspěšné tažení nenavázal, automobilka se tak musí spokojit s dubnovým propadem.

Nejprodávanějším vozem z nabídky značky Dacia zůstává i nadále Duster. V dubnu se mu však vůbec nedařilo, když se jeho registrace propadly více jak o padesát procent oproti březnovým statistikám. Skromných 229 registrací se tak nejvíce podepsalo na celkovém propadu. Ostatní modely si totiž vedly slušně. Druhým nejprodávanějším vozem se stal Dokker, který tak pokračuje v opravdu povedené prodejní šňůře. Dubnových 217 registrací je pro velkoprostorové MPVéčko skvělým výsledkem. Díky této sumě nových registrací, se již Dokker po čtyřech měsících dokázal přehoupnout přes jeden tisíc registrací. Modernizované modely Logan a Sandero se mohou pochlubit pokoření hranice dvou set prodaných vozů. První jmenovaný dokázal oslovit celkem 207 nových majitelů, Sandero pak přispělo celkem dvou set registracemi. Nejméně vozů z portfolia značky Dacia je opět připsáno velkoprostorovému modelu Lodgy, které má na svém kontě pouhých 61 nových registrací. 

www.dacia-cz.cz

V dubnu se Dacii nepodařilo prodat více jak jeden tisíc vozů, a tak s 914 registracemi neměla nárok na dubnovou TOP5 nejprodávanějších automobilek. Z první šestice nejúspěšnějších se Dacia potýkala s největším propadem registrací oproti minulému roku (- 26,9 %). Tržní podíl se pak zastavil na hodnotě 4,02 procenta. Téměř třetinový podíl trhu patří domácí automobilce Škoda Auto, která opět jasně dominovala. Druhá příčka patří německému Volkswagenu, jenž si drží před svým jihokorejským sokem dostatečný náskok. Čtvrtá příčka jako obvykle náleží Fordu, páté místo si v dubnu vybojovala automobilka Renault. S propadem na šesté místo se musí smířit Dacia.

www.dacia-cz.cz

Po čtyřech měsících se ale nic nemění na tom, že Dacia i nadále hájí pozici páté nejprodávanější automobilky. Modernizované modely se již začínají objevovat na silnicích a jejich prodeje začínají nabírat ten správný směr. K dubnovému klopýtnutí Dustera lze přisuzovat nedostatečná kapacita ve výrobě, zároveň však proti Dusterovi bojuje čím dál tím více nových konkurentů z řad SUV. Nicméně věříme, že příště nám tento nezmar ukáže opět svoji sílu.