Statistiky prodejů Dacia 5/2017

Květen se bezpochyby zapíše do historie prodejů nových automobilů na českém trhu, během předešlých jednatřiceti dnů se totiž na českém trhu prodalo rekordních 27.009 vozů. Minulý měsíc tak dokázal předčít i do té doby nejúspěšnější měsíc březen (26.786 vozů). K velkému počtu nových registrací přispěla slušným podílem i značka Dacia.

Hned na úvod zde máme jedno malé překvapení na postu lídra portfolia značky Dacia za předešlý měsíc. Suverénního Dustera předčilo Sandero o dvacet prodaných vozů. Celkový počet registrací u modelu Sandero se přehouplo přes čtyřista prodaných vozů (426 vozů) a může se tak pochlubit jedenáctým místem z 288 nabízených modelů na českém trhu. Ve své kategorii malých vozů dokonce obsadilo třetí místo. Druhé místo náleží Dusteru, jenž pomalu ale jistě odchází do automobilového důchodu. Nová generace na sebe nenechá dlouho čekat, z posledních informací se pravděpodobně Dustera dočkáme již v průběhu tohoto týdne. Současná verze se však může stále pochlubit neskutečným zájmem ze strany zákazníků. V květnu se pro rumunsko-francouzské SUVéčko rozhodlo celkem 406 nových majitelů (13. místo z 288 modelů). V segmentu sportovně užitkových vozů se Duster může jako v případě Sandera pochlubit třetí pozicí za dvěma modely domácí automobilky Škoda Auto. Výborným výsledkem se vytáhlo i velkoprostorové MPV s modelovým označením Dokker. Tento rodinný a současně firemní pracant oslovuje svou klientelu obrovským zavazadelníkem a výborným poměrem cena/výkon. V květnu si tak Dokker připsal na své konto hned 309 nových registrací a stal se tak nejprodávanější osobní dodávkou uplynulého měsíce. Průměrným výsledkem se prezentuje dvojička Logan/Logan MCV, která dosáhla na 212 registrací (28. místo z 288 modelů). Již klasicky na posledním místě z nabídky značky Dacia nalezneme až sedmimístný model Lodgy. Nicméně květen se tomuto modelu velmi vydařil a dokázal tak pokořit hranici sto prodaných vozů. Celkem se pro Lodgy rozhodlo 137 nových majitelů.

www.dacia-cz.cz

Již z předešlých řádků je patrné, že Dacii se velmi dařilo. Výsledkem plošného zlepšení je celkem 1.490 prodaných vozů a jasná pozice v TOP5 automobilkách. Téměř 1.500 prodaných vozů tak stojí za historicky nejlepším výkonem, kterým se Dacia může pochlubit. Tržní podíl se zastavil na hodnotě 5,52 procenta, daleko pozoruhodnější je však procentuální nárůst oproti předešlému roku. Dacia se tak může pochlubit téměř čtyřiceti procentním nárůstem (39,6 %). V květnu rychleji rostla pouze Toyota a německá prémiová značka BMW. Český trh s novými vozy opět ovládla domácí Škoda Auto, následována Volkswagenem a Fordem, jenž dokázal předskočit čtvrtý Hyundai. Pátou pozici si s přehledem ohlídala Dacia, na kterou šestá Kia ztratila více jak 500 registrací.

www.dacia-cz.cz

Po pěti měsících se nic nemění na složení první pětky. Trhu tak dominuje v následujícím pořadí Škoda Auto, Volkswagen, Hyundai, Ford a pátá Dacia. Z květnových statistik je patrné, že modernizované modely ještě posouvají hranici poptávky po dostupných vozech značky Dacia. Již nyní se moc těšíme na příchod nové generace modelu Dustera, který se již prohání po španělských silnicích zahalen pod krycími foliemi.