Statistiky prodejů Dacia 7/2017

Červenec je již minulostí, a tak se pojďme podívat, jak se Dacii dařilo v prvním měsíci druhého pololetí. Po první půli letošního roku se Dacia může pochlubit již stabilním postavením v TOP5 automobilkách. Začátek druhé půle se českému zastoupení automobilky taktéž vydařil a úspěšně pokračuje v dobývání konkurenčních pozic.

V červenci se nejvíce dařilo Dusterovi, jenž oslovil téměř 500 nových majitelů. Tato prodejní čísla pak všestrannému modelu zaručila pozici sedmého nejprodávanějšího vozu na našich silnicích. Ve svém segmentu sportovně užitkových vozů se Duster stal nejprodávanějším vozem, dokázal tak předčít hned dva modely domácí automobilky Škoda Auto či Hyundai Tuscon a Nissan Quasqai. Červenec byl taktéž úspěšný pro nejmenší model rumunsko-francouzské automobilky. Pětidveřový hatchback si na své konto připsal úctyhodných 420 nových registrací (8. místo z 287 nabízených modelů). V konkurenci nabitém segmentu malých vozů se Sandero umístilo na druhé příčce, s velikým odstupem na třetí Seat Ibizu. Třetím nejprodávanějším modelem v portfoliu značky Dacia je dvojice Logan/Logan MCV. Jak je ze silnic patrné, k prodejnosti více přispívá praktičtější karoserie Loganu, tedy kombi pod označením MCV. Celkem 278 nových majitelů tak dopomohlo Loganu k pozici v TOP20 modelech (18. místo). V kategorii osobních dodávek opět řádil model Dokker, jenž si během července dokázal připsat hned 220 nových registrací (22. místo z 287 nabízených modelů). Nejmenší přísun nových registrací obdržel model Lodgy, nicméně prodejnost okolo hranice 100 prodaných vozů je pro Lodgy zlepšení. V kategorii MPV se tento velkoprostorový vůz s možností sedmimístného interiéru umístil na páté příčce.

V celkovém součtu všech registrací se dostáváme lehce nad hranici 1.500 prodaných vozů. S tímto přísunem registrací se nemůžeme ani divit čtvrté příčce v prodejnosti na českém trhu. Velmi pozitivní je tržní podíl, kterým se Dacia v červenci prezentovala (7,7 %). Při srovnání s minulým rokem si pak Dacia velmi polepšila, meziroční rozdíl je v kladných číslech + 46,1 procenta. Český trh v červenci opět ovládla domácí Škoda Auto, následována Volkswagenem a jihokorejským výrobcem vozů Hyundai. Čtvrtá příčka patří Dacii, která opět dokázala pokořit konkurenční Ford. Na šesté místo se nově prosadila automobilka Kia následována Toyotou, Seatem a francouzskou automobilkou Renault.

Dacia v červenci opět potvrdila své kvality a nadále tak zatápí konkurenčním automobilkám, které často nabízejí dvojnásobek modelů. V segmentech, kde Dacia nabízí své modely, je často na prvních příčkách. Některým segmentům dokonce modely značky Dacia vévodí, jako tomu je v případě Dustera. Modernizované modely se již vcelku na našem trhu zabydlují, v září bychom se měli dočkat představení druhé generace modelu Duster. V úvahu přicházejí i limitované edice pro celou nabídku modelů.