Statistiky prodejů Dacia 9/2017

Další měsíc utekl jako voda, a tak je na čase přinést v pořadí již deváté shrnutí prodejnosti značky Dacia na českém trhu. Letošní rok se nese ve znamení úspěšného dobývání předních pozic českého trhu. Září je však pro Dacii po řadě vysokých prodejů nejhorším letošním výsledkem.

Všechny modely z portfolia značky Dacia zaznamenaly v září výrazný propad registrací, hlavně pak modely Sandero a Duster. Nejvíce registrací si na své konto připsal Duster, jenž dokázal oslovit celkem 272 majitelů a zařadit se tak na 15. místo z 299 nabízených modelů na českém trhu. Oproti srpnu se však prodeje Dustera propadly o 142 registrací. Ve své kategorii SUV si Duster oproti konkurenci pohoršil a propadl se na páté místo zářijových statistik. Druhým vozem, který během září posbíral největší množství registrací, je Sandero. S počtem 256 nových registrací se tento rodinný hatchback dokázal protlačit do TOP20, konkrétně na 17. místo. I Sandero se tak setkalo s nemalým propadem registrací (- 216 registrací). Přesto se Sandero stalo druhým nejprodávanějším vozem v segmentu malých vozů. Na třetí pozici se umístil velkoprostorový model Dokker. V září se pro tento velmi oblíbený model rozhodlo celkem 165 nových majitelů. Mezi osobními dodávkami a MPV se Dokker umístil na bedně, konkrétně na třetí pozici. Čtvrtá příčka patří dvojici Logan/Logan MCV. Především díky prodejům verze MCV se prodejnost tohoto modelu udržela alespoň na 135 nových registracích. Poslední příčka patří opět modelu Lodgy, jenž dokázal oslovit pouze 50 nových majitelů.

 Prodej Dacia ČR 2017

Celkově tak Dacia v září prodala 878 nových vozů. Tento výsledek i tak stačil na pozici páté nejprodávanější automobilky. Tržní podíl se zastavil na hodnotě 4,35 procenta, meziročně pak Dacia roste o 4,30 procenta. I přes nejhorší letošní výsledek se tak Dacii daří i nadále růst, což je velmi pozitivní zpráva. Minulý měsíc ovládla trh s přehledem domácí Škoda Auto, následována koncernovým Volkswagenem a jihokorejským sokem v podobě Hyundai. Na čtvrtou příčku povyskočil Ford, páté místo patří Dacii. Do TOP10 se postupně protlačily automobilky Opel, Renault, Kia, Nissan a Toyota.

Prodej nových vozů ČR 2018

Po devíti měsících je složení první pětice identické jako v předešlé tabulce. Dacia si však zářijovým propadem zkomplikovala možný souboj o čtvrtou pozici s konkurenčním Fordem. Momentálně ztrácí celkem 900 registrací. Naopak před šestým Renaultem má Dacia obrovský náskok a o pátou pozici již dozajisté nepřijde. Sesterský Renault totiž ztrácí více jak 3.500 registrací.